(1916 - 2026) - 110 lat Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu

Wycieczka do Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie

30/03/2022 Paweł Czerwiec Comments Off

25 marca 2022r po długim okresie przerwy, postanowiliśmy odwiedzić Centrum Kultur w Lublinie.  Ten dzień uczniowie kl.1a, 2a,2b zdecydowali się spędzić w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt. ,,Drzewo życzeń” przedstawiającego historię dziewczynki – Samar, która czuje się samotna a jej największym marzeniem jest mieć przyjaciela. Miejscowy Dąb i wrona pomagają dziewczynce spełnić jej marzenie. Z zapartym tchem śledziliśmy losy głównej bohaterki, która zaprzyjaźnia się ze Stephenem, który mieszka w sąsiedztwie. 

Mądra, wzruszająca historia o sile przyjaźni, która pomaga pokonywać swoje lęki i uprzedzenia. Spektakl zmusza do refleksji nad własnym postępowaniem wobec drugiego człowieka. Pokazuje, że warto być otwartym na innych – nie tylko na przybyszów z innego kraju, ale również na rośliny i zwierzęta, od których możemy się wiele nauczyć.

Wizyta w teatrze dostarcza zawsze niezapomnianych wrażeń, daje możliwość spotkania z aktorem, podziwiania kostiumów i scenografii. Uczy także młodych odbiorców sztuki właściwego zachowania się w miejscach kultury.

Bożena  Zbiciak

Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodą na uzywanie przez nas plików cookies. Polityka prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close