(1916 - 2026) - 110 lat Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu

Podsumowanie projektu “WYBORY W MIEŚCIE M” -uczymy się lokalnej partycypacji.

29/05/2023 Mariusz Tomczyk Comments Off

 


Nasza przygoda rozpoczęła się 20.02.23r.Dwudniowe warsztaty w Motyczu Leśnym w Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, wprowadziły nas w tematykę i cele projektu. Po powrocie przeprowadziliśmy diagnozę potrzeb wśród uczniów i nauczycieli, zebraliśmy pomysły i przedstawiliśmy je dyrekcji szkoły. Akceptację uzyskało 8 inicjatyw, z których mogliśmy zrealizować 3. Zaprezentowaliśmy wszystkie na plakatach i przeprowadziliśmy głosowanie, w którym zwyciężyły przedsięwzięcia :”Strefa relaksu na półpiętrach,” “Klasa na świeżym powietrzu” oraz “Bezpieczne schody”. Realizację rozpoczęliśmy od połowy marca, a prace zakończyliśmy w połowie maja. Dziś odbyło się spotkanie podsumowujące, na którym przedstawiliśmy nasze dokonania oraz czego nauczyło nas to nowe doświadczenie- przede wszystkim planowania, samodyscypliny i współpracy. Właśnie ta ostatnia okazała się kluczowa. Mogliśmy liczyć na pomoc dyrekcji, nauczycieli i rodziców, bez nich na pewno nie udałoby się zrealizować naszych działań w projekcie. Uczniowie przygotowali prezentację dokumentującą naszą pracę. Zapraszamy do jej obejrzenia .
Klasa 6 z wychowawcą Iwoną Palczewską

Prezentacja

Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodą na uzywanie przez nas plików cookies. Polityka prywatności

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close